Poznaj naszą szeroką ofertę

projektów domów mieszkalnych i rekreacyjnych od 35m² do 70m²

Tylko u nas przy zakupie otrzymasz

kompletny poradnik budowlany jak samemu zbudować własny dom

FAQ

Masz pytania dotyczące projektu jednak nie możesz nigdzie znaleźć odpowiedzi na nie? Sprawdź bazę najczęściej zadawanych pytań przez Użytkowników. Bardzo możliwe, że Twoje pytanie również znalazło się na liście. W razie, jakichkolwiek pytań skontaktuj się ze mną – udzielę Ci wszystkich dodatkowych i wyczerpujących odpowiedzi na Twoje pytania. 🙂

Darmowe wysyłki są realizowane od kwoty 349 zł po ówczesnym zgłoszeniu przez kupującego w trakcie realizacji zamówienia w polu "UWAGI" o chęci posiadania projektu w formie fizycznej (papierowej) i skorzystania z darmowej wysyłki pod same drzwi swojego domu. W sytuacji braku w/w informacji, projekt zostaje wysłany drogą elektroniczną na wskazany adres e-mail.
Legendy głoszą że budowa domu jest droga, że jak nie masz 300 tys to nawet nie myśl o swoim domu. Chciałem obalić ten mit i w 2018r specjalnie wybudowałem dom którego koszt w Stanie surowym zamkniętym nie przekroczył 25 tys a dokładnie 24850zł.
Wykonanie zgłoszenia budowy domu jest banalnie proste, wystarczy dobrze zrobiony projekt i opis techniczny który zawiera pracę jakie będą wykonywane oraz materiał jaki zostanie użyty. Do tego potrzebujemy mapkę oraz informacje o posiadaniu nieruchomości (ziemi). W starostwie zgłaszamy budowę na podstawie art. 29 ust.1 pkt 16.
Nie, nigdy nie budowałem, nie murowałem, nie tynkowałem, cały dom był dla mnie wyzwaniem które robiłem pierwszy raz. Oglądałem filmy na YouTube jak inni to robili i pytałem się osób z doświadczeniem. Podczas budowy zauważyłem że jest to dziecinnie proste i nie jest takie straszne jak opisują. Każda moją praca była wykonana w bezpieczny sposób a po skończeniu prosiłem o opinie osoby z uprawnieniami i doświadczeniem. Nikt mi nie chciał uwierzyć że robię to pierwszy raz. Uważam że nie trzeba się bać pracy a stawiać sobie wyzwania. Najlepsze podejście to "JA NIE DAM RADY?! NO TO PATRZ".
Wielkość działki jest bardzo ważna żeby postawić dom. Minimalny wielkość działku pod dom Rekreacyjny (który potem zmienimy na całoroczny) to 500m2. Odległości od granicy to 3m jak nie ma okien i 4m jak są okna.
Tani materiał, hmm na składnie budowlanym jest po 9 zł pustak ale jak kupić taniej ? Wejdź na strony internetowe i szukaj materiałów nowych ale od osób co skończyły budowę i zalega im materiał. Taka osoba sprzedaje materiał za pół ceny żeby trochę odzyskać pieniędzy. W takie sposób kupiłem materiał na cały dom za śmieszne pieniądze.
Budując dom na zgłoszenie nie mamy obowiązku uzyskać zapewniania wody czy prądu. Podczas budowy możemy jednak wykonać taką instalacje (przez osobę z uprawieniami). Jednak nie będą wymagane odbiory tej instalacji. W momencie zmiany sposobu użytkowania na dom całoroczny będą wymagane odbiory, a do tego czasu nie.
Jak chodzi o wysokość domu powyżej 5 metrów jest jak najbardziej możliwa. Mój dom za 6.51m i jest na zgłoszenie. Budynek Rekreacyjny nie ma określonej wysokości. Ten rodzaj budynków musi być parterowy a strych nieużytkowy nie wlicza się do kondygnacji. Wysokość takiego budynku określa MPZP.
Wykonanie zgłoszenia budowy domu jest banalnie proste, wystarczy dobrze zrobiony projekt i opis techniczny który zawiera pracę jakie będą wykonywane oraz materiał jaki zostanie użyty. Do tego potrzebujemy mapkę oraz informacje o posiadaniu nieruchomości (ziemi). W starostwie zgłaszamy budowę na podstawie art. 29 ust.1 pkt 16.

Allegro - Dom25Tys.pl
Facebook - Dom25Tys.pl
Instagram - Dom25Tys.pl
You-Tube - Dom25Tys.pl