• Częste pytania

Masz pytania dotyczące projektu jednak nie możesz nigdzie znaleźć odpowiedzi na nie? Sprawdź bazę najczęściej zadawanych pytań przez Użytkowników. Bardzo możliwe, że Twoje pytanie również znalazło się na liście. W razie, jakichkolwiek pytań skontaktuj się ze mną – udzielę Ci wszystkich dodatkowych i wyczerpujących odpowiedzi na Twoje pytania. 🙂
Ile kosztuje budowa domu SSZ

Legendy głoszą że budowa domu jest droga, że jak nie masz 300 tys to nawet nie myśl o swoim domu. Chciałem obalić ten mit i w 2018r specjalnie wybudowałem dom 35m2 którego koszt w Stanie surowym zamkniętym nie przekroczył 25 tys a dokładnie 24850zł.Co można pozmieniać w projekcie?

Wykonanie zgłoszenia budowy domu jest banalnie proste, wystarczy dobrze zrobiony projekt i opis techniczny który zawiera pracę jakie będą wykonywane oraz materiał jaki zostanie użyty. Do tego potrzebujemy mapkę oraz informacje o posiadaniu nieruchomości (ziemi). W starostwie zgłaszamy budowę na podstawie art. 29 ust.1 pkt 16.Wielkość działki jest bardzo ważna żeby postawić dom. Minimalny wielkość działku pod dom Rekreacyjny (który potem zmienimy na całoroczny) to 500m2. Odległości od granicy to 3m jak nie ma okien i 4m jak są okna.

Tani materiał, hmm na składnie budowlanym jest po 9 zł pustak ale jak kupić taniej ? Wejdź na strony internetowe i szukaj materiałów nowych ale od osób co skończyły budowę i zalega im materiał. Taka osoba sprzedaje materiał za pół ceny żeby trochę odzyskać pieniędzy. W takie sposób kupiłem materiał na cały dom za śmieszne pieniądze.

Budując dom na zgłoszenie nie mamy obowiązku uzyskać zapewniania wody czy prądu. Podczas budowy możemy jednak wykonać taką instalacje (przez osobę z uprawieniami). Jednak nie będą wymagane odbiory tej instalacji. W momencie zmiany sposobu użytkowania na dom całoroczny będą wymagane odbiory, a do tego czasu nie.

Jak chodzi o wysokość domu powyżej 5 metrów jest jak najbardziej możliwa. Mój dom za 6.51m i jest na zgłoszenie. Budynek Rekreacyjny nie ma określonej wysokości. Ten rodzaj budynków musi być parterowy a strych nieużytkowy nie wlicza się do kondygnacji. Wysokość takiego budynku określa MPZP.

Wykonanie zgłoszenia budowy domu jest banalnie proste, wystarczy dobrze zrobiony projekt i opis techniczny który zawiera pracę jakie będą wykonywane oraz materiał jaki zostanie użyty. Do tego potrzebujemy mapkę oraz informacje o posiadaniu nieruchomości (ziemi). W starostwie zgłaszamy budowę na podstawie art. 29 ust.1 pkt 16.